بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی افتادگی پلک

چشم ها از نظر بسیاری از افراد یکی از مهم‌ترین ملاک های زیبایی شناسی هستند. چشم ها می توانند به راحتی احساسات و عواطف فرد، شادابی، ناراحتی، اضطراب، خستگی، سرزندگی و یا حتی پیری را به مخاطب منتقل کنند.

چشم ها نسبت به سایر اعضای صورت حالات روحی و جسمی را بیشتر در معرض نمایش قرار می دهند. به همین دلیل زیبایی چشم بسیار اهمیت دارد.

در این میان گاه افتادگی پلک و یا پف دور چشم ها سبب می شود تا فرد همیشه خسته یا پیرتر از آنچه که هست به نظر برسد. همه این عوامل سبب شده است تا بلفاروپلاستی یا عمل جراحی زیبایی پلک رواج پیدا کند.

از طرف دیگر فارغ از جنبه های زیبایی، افتادگی پلک ممکن است مشکلات جدی برای فرد به وجود آورد.

افتادگی پلک در درجه های حاد می تواند دید شخص را مختل کند و یا با مشکل مواجه کند و همچنین سنگینی پلک عارضه ای آزاردهنده برای شخص است.

این موارد باعث شده است تا افرادی که به افتادگی پلک دچار شده اند، به دنبال راهکاری مناسب و موثر برای رفع این مشکل باشند تا بتوانند شادابی و سرزندگی را به چهره خود بازگرداند.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی (blepharoplasty) خود از دو کلمه بلفارون و پلاست تشکیل شده است که در لغت بلفارون به معنی پلک و پلاست به معنی ساختن و جراحی است.

کلمه بلفاروپلاستی به معنی بازسازی پلک  و یا ساختن پلک است. اما امروزه این اصطلاح به معنای عمل های زیبایی پلک و رفع پف پلک نشناحته شده است و برای پلک بالا،پلک پایین و برای چربی اضافه پلک مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل زیبایی پلک تنها برای افرادی که در سنین بالا دچار افتادگی پلک هستند مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه برای افرادی که در سنین پایین و به دلیل عوامل مختلف پف پلک پایین و یا سایر مشکلات پلک را دارند نیز کاربرد دارد.

belpharo بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی افتادگی پلک

جراحی بلفاروپلاستی برای درمان چه عارضه هایی کاربرد دارد؟

بلفاروپلاستی در موارد زیر کاربرد دارد:

  • افرادی که دچار افتادگی و یا پف پلک بالایی هستند.
  • افرادی که دارای پف و چربی اضافه در پلک های پایینی هستند.
  • افرادی که در زمان خندیدن در اطراف پلک و چشم ها چروک دارند.
  • افرادی که به طور مادرزادی دچار مشکلات و نواقصی در ناحیه پلک هستند.
  • افرادی که به دلیل حوادثی نظیر تصادف دچار افتادگی پلک شده اند.

چه شرایطی برای جراحی پلاستیک پلک ضروری است؟

برای جراحی پلاستیک چشم باید شرایط زیر را داشته باشید:

  1. برای عمل بلفاروپلاستی دارا بودن شرایط روحی و جسمی مناسب برای مرد و زن ضروری است.
  2. افراد باید انتظار واقع بینانه ای از نتیجه جراحی خود داشته باشند، در غیر اینصورت از نتیجه عمل راضی نخواهند بود.
  3. سن رایج برای این جراحی 35 سال به بالا است. با این وجود در افرادی که به دلایل ارثی و یا بیماری در سنین پایین تر دچار این عارضه شده اند نیز این عمل انجام می شود.
جراحی بلفاروپلاستی

افتادگی پلک با پف پلک متفاوت است؟

بله این عارضه کاملا از یکدیگر متفاوت هستند و اگر دچار هر دو عارضه باشید باید توجه کنید که با رفع پف پلک افتادگی پلک از بین نمیرود و لازم است برای رفع مشکل خود حتما با پزشک مشورت کنید.

جراحی بلفاروپلاستی برای برطرف کردن اختلالات پلک چه تاثیری دارد؟

برخی افراد به دلیل شل بودن پلک دچار مشکلات متفاوتی در عملکرد پلک می شوند که رایج ترین آن سبب اختلال در دید فرد است.

در این شرایط فرد برای دید بهتر ممکن است دائما ابروها را به سمت بالا هدایت کند که خود باعث بروز مشکلات دیگری در فرد خواهد شد.

شل بودن بیش از اندازه پلک بالا سبب می شود تا پلک تا روی مژه ها بیاید و شل بودن بیش از اندازه پلک پایین سبب می شود پلک باز مانده و فرد به خشکی چشم دچار شود.

در این شرایط جراحی پلاستیک پلک برای برطرف کردن مشکلات پلک انجام می شود که بلفاروستی فانکشنال Functional Blepharoplasty نام دارد.

جراحی پلک بالا به چه صورت است؟

هدف از جراحی پلک بالا از بین بردن افتادگی چشم است تا حالتی خسته نداشته باشند. این جراحی گاهی به نام بال چشم نیز نامیده می شود.

اغلب عمل زیبایی پلک بالا با روش برش از روی پوست یا ترانسکوتینیوز (Transcotinous) انجام می شود.

در این جراحی جراح نقاط افتاده را به‌گونه‌ای طبیعی برش داده و پوست های اضافی که مانع از دید و یا سبب بروز حالت خستگی چشم می شوند را برمی دارد.

در برخی موارد عضلات چشم ترمیم شده تا چشم ظاهری جوان تر و شاداب تر داشته باشند.

121936 بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی افتادگی پلک

جراحی پلک پایین به چه صورت است؟

کیسه های زیر چشم به علت پرولاپس چربی پلک پایین ایجاد می شوند. این چربی ها به‌ عنوان چربی مداری نیز شناخته شده اند. برای رفع این مشکل چربی زیر چشم که ظاهر کیسه‌ ای به آن می‌دهد را برمی دارند.

یکی از روش‌های قدیمی که برای عمل زیبایی پلک پایین استفاده می شود، روش اکسترنال بلفاروپلاستی است که در طی آن جراحی پلک از بیرون صورت می گیرد و از روی پوست پایین تر از مژه ها برش می‌دهند و بعد چربی ها را تخلیه می کنند.

در صورتی که پوست اضافه هم وجود داشته باشد آن را بر می دارند. این روش به دلیل عوارض بسیار زیادی که دارد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

روش پیشرفته تر نسبت به روش قبلی جراحی پلک پایین به این صورت است که برش از داخل و پشت پلک انجام می‌شود و دیگر از روی پوست برش نمی دهد.

جدید ترین روش جراحی زیبایی پلک پایین همسطح سازی است. در حال حاضر به جای برداشتن چربی که ممکن است سبب ایجاد گودی چشم شود عمل همسان سازی انجام می شود.

در این روش از پشت پرده برش می دهند، اما تمام چربی را تخلیه نمی کنند و ممکن است برخی از چربی را برای همسطح سازی برداشته و به قسمت هایی که گودی دارد، اضافه کنند تا به این طریق پف و گودی زیر چشم برطرف شود.

قبل از جراحی پلک min بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی افتادگی پلک

در حال حاضر این روش کم خطر تر است و نایج عمل نشان داده که افراد رضایت بالایی از نتیجه عمل خود داشته اند. با این حال با توجه به شرایط خاص هر فرد، پزشک معالج تصمیم می گیرد که از کدام روش استفاده کند.

آیا بلفاروپلاستی بدون جراحی امکان پذیر است؟

بلفاروپلاستی غیر جراحی بدون برش و برداشتن چربی های پلک انجام می گیرد. این روش خطر کمتری نسبت به سایر جراحی ها را دارد.

در این روش برای از بین بردن چربی های پلک از پلکسر استفاده می شود. این دستگاه برای از بین بردن چربی ها، پلاسما را به پوست منتقل می کند بدون اینکه به بافت های دیگر آسیب برساند.

قيمت عمل بلفاروپلاستي

هزینه جراحی پلک را نمی توان به صورت دقیق گفت تعیین هزینه عمل به عواملی همچون مکان کلینیک، دستمزد جراح، هزینه های جانبی و هزینه جراحی پلک بستگی دارد.

بهترین دکتر بلفاروپلاستی در تهران

چشم مهمترین اعضای بدن است و اگر آسیبی به آن وارد شود به سختی می توان آن را جبران کرد بنابراین انتخاب یک جراح خوب و با تجربه برای انجام بلفاروپلاستی لازم است.

یک جراح خوب در زمینه بلفاروپلاستی باید فاکتورهایی از جمله تحصیلات کافی، داشتن تخصص و مهارت در زمینه زیبایی را داشته باشید.

جراحان کلینیک ایرامین با چندین سال سابقه درخشان در زمینه جراحی بلفاروپلاستی، یکی از بهترین و فعال ترین جراحان شهر تهران هستند. برای مشاوره در زمینه جراحی پلک می توانید با ما تماس بگیرید.

241119531 427180515400850 2162292513320756826 n بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی افتادگی پلک

سوالات متداول بلفاروپلاستی

آیا بعد از عمل پلک می توان تا منزل رانندگی کرد؟

خیر، بعد از عمل نمی توان تا 72 ساعت رانندگی کرد.

بعد از عمل چه مدت طول می کشد تورم و کوفتگی ها بر طرف شود؟

تورم و کبودی یک هفته بعد از عمل برطرف می شود.

آیا بلفاروپلاستی در دید تاثیر گذار است؟

بله، در این عمل به دلیل برداشتن پوست اضافی پلک، درد افراد نیز بهتر می شود.

اشتراک گذاری:

نوشته های مرتبط

زاویه سازی صورت
داشتن ظاهری زیبا و چهره ای متناسب امروزه به دغدغه بسیاری از خانم ها و آقایان مبدل شده است. جزئیات ظریف چهره، زوایا و فرم سه بعدی آن همگی در تمایز
انواع روش های پیکرتراشی
عمل پیکرتراشی چیست و چگونه انجام می شود؟ انواع روش های پیکر تراشی کدامند؟ آیا پیکر تراشی بدون جراحی ممکن است؟ هزینه پیکرتراشی و …
لیفت صورت و انواع روش های لیفتینگ
افراد مختلف با بالا رفتن سن دچار تغییراتی در چهره شده که شامل افتادگی پوست و پیدایش چین و چروک روی آن می‌شود. این علائم در دوران پیری بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *