رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی

یکی از عمل های زیبایی رایج و پرطرفدار، عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی است. این عمل برای از بین بردن عیب های ظاهری و مشکلات تنفسی فرد از راه بینی انجام می شود؛ بنابراین علاوه بر جنبه زیبایی، رینوپلاستی برای سلامتی نیز مهم است.

در حالت کلی در عمل رینوپلاستی، جراح از تکنیک های جراحی پلاستیک استفاده می کند تا با تغییر فرم ظاهری بینی، ایراد های آن را برطرف کرده و زیبایی چهره فرد را دو چندان کند. در ادامه بیشتر درباره این عمل زیبایی صحبت خواهیم کرد؛ پس همراه ما باشید.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یک عمل زیبایی برای تغییر شکل و ظاهر بینی است که با حفظ عملکردهای طبیعی بینی به زیبایی آن کمک می کند. این عمل توسط جراح پلاستیک و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و یک عمل تهاجمی است.

رینوپلاستی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند؟

رینوپلاستی در مرحله اول مشکلات ظاهری بینی را برطرف می کند و بیشتر افرادی که متقاضی انجام این عمل زیبایی هستند، برای رفع مشکلات ظاهری بینی به سراغ آن می روند.

از مهم ترین مشکلات بینی که با رینوپلاستی رفع می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بزرگ بودن بینی
 • قوز بینی
 • پهن بودن بینی
 • بینی با سوراخ های بزرگ
 • زاویه کم بین بینی و لب (افتادگی بینی)
 • فاصله زیاد بین نوک بینی و صورت
 • عدم قرینگی در بینی
 • ظاهر نامناسب بینی بعد از جراحی

آیا عمل رینوپلاستی خطرناک است؟

عمل رینوپلاستی یک عمل جراحی است و بالطبع عوارض جانبی خواهد داشت؛ اما در صورتی که فرد شرایط کامل برای عمل را داشته باشد و پزشک با تجربه بوده و تمامی جوانب عمل را بررسی کند، این عمل هیچ خطری نخواهد داشت. عوارض طبیعی عمل نیز به مرور از بین خواهند رفت و هیچ خطری بیمار را تهدید نمی کند.

ahmet gurhan dulgar 09062022 0006 1 رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی
ahmet gurhan dulgar 06052022 0001 رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی

آیا رینوپلاستی مشکل تنگی نفس به دنبال خواهد داشت؟

در عمل جراحی بینی با استفاده از متدهای قدیم، بخش عمده ای از غضروف بینی برداشته و همچنین استخوان های بالای بینی به شدت شکسته و خرد می شود تا بتوان فرم بینی را اصلاح کرد.

امروزه برای عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی از روش های جدید استفاده می شود. در این روش ها میزان غضروف بسیار کمی برداشته شده و احتمال بروز مشکلات تنفسی به صفر می رسد.

این در حالی است که در گذشته با روش های قدیمی، بخش زیادی از غضروف بینی از بین می رفت و استخوان بالای بینی به شدن شکسته و خرد می شد. در این روش معمولا پره های بینی به داخل فرو رفته و فرد در هنگام تنفس با مشکلاتی مواجه می شود که درمان این مشکلات تنفسی نیز سخت و دشوار بود.

امروزه پزشکان و بیماران به خوبی می دانند که نوک بینی نباید زیاد باریک شود؛ زیرا فضای تنفس از بین خواهد رفت؛ بنابراین غضروف کمی از این قسمت برداشته می شود تا فرد بتواند به راحتی نفس بکشد.

عوارض ظاهری پس از جراحی بینی

در مواردی که جراح از توانایی کافی برخوردار نباشد، ممکن است نتیجه ظاهری عمل چندان مطلوب نشود. از مهم ترین عوارضی که ممکن است برای ظاهر بینی ایجاد شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • عدم تقارن سوراخ های بینی

تقارن در سوراخ های بینی بسیار مهم است و جراح باید قبل از عمل، سوراخ های بینی را به دقت اندازه گیری کند؛ البته در اکثر مواقع عدم تقارن به دلیل تورم ناشی از عمل ایجاد می شود و بعد از اینکه تورم از بین رفت، سوراخ های بینی متقارن خواهند شد.

 • زینی شکل شدن بینی

در صورتی که جراح استخوان پشت بینی را بیش از اندازه بتراشد، ممکن است که بینی حالت زینی شکل پیدا کند. این عارضه به دلیل بی تجربگی و اندازه گیری اشتباه جراح اتفاق می افتد.

 • آسیب به پوست بینی

در مواردی بی دقتی جراح باعث می شود که پوست بینی سیاه شده و از بین برود. این عارضه بدترین عارضه بعد از عمل است که ترمیم آن نیز بسیار دشوار خواهد بود.

 • باریک شدن بیش از حد نوک بینی

برخی از بیماران اصرار می کنند که بینی بسیار نازکی داشته باشند. این کار در بسیاری از مواقع باعث نازیبایی چهره فرد و غیرطبیعی به نظر رسیدن آن می شود.

 • بینی خوکی شکل

بینی خوکی شکل به بینی هایی گفته می شود که نوک بینی بیش از اندازه بالا رفته و ظاهری نامطلوب ایجاد می کند. پزشک باید توجه داشته باشد که زاویه نوک بینی خانم ها 110 درجه و آقایان 90 درجه است؛ بنابراین نباید نوک بینی بیشتر از این زاویه بالا برود.

 • کوچک شدن بیش از حد پره های بینی

افرادی که بینی گوشتی با پره های بزرگ دارند، باید بدانند که کوچک کردن بینی تا اندازه ای باعث زیبایی می شود؛ اما اگر این کوچک کردن بیش از حد باشد، علاوه بر اینکه بینی زیبایی خود را از دست می دهد؛ بلکه مشکلات تنفسی را نیز در پی خواهد داشت.

 • بزرگ و کوچک شدن پره وسط بینی

اگر پره وسط بینی در محلی متناسب با پره های بیرونی قرار نگیرد، ممکن است که این پره ها به سمت داخل یا بیرون بینی بروند که باعث نازیبایی در نیم رخ فرد خواهد شد.

هزینه رینوپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل رینوپلاستی مانند هر عمل جراحی دیگری به عوامل متعدد بستگی دارد. از جمله مواردی که در هزینه تاثیر می گذارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دستمزد جراح
 • هزینه های مربوط به بیهوشی و اتاق عمل
 • داروهای تجویز شده
 • آزمایش های قبل از عمل

و…

 بهترین کلینیک جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی در تهران کجاست؟

تیم مرکز تخصصی زیبایی ایرامین کلینیک با بهره گیری از کادری مجرب،بیش از 10 سال است افتخار خدمت رسانی به شما عزیزان را دارد.
این مرکز بنا داشته است با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مراجعه کنندگان این فرصت را در اختیار شما هم میهنان گرامی قرار دهد تا با صرف کم ترین زمان و هزینه ای مقرون به صرفه و بالاترین کیفیت به زیبایی دلخواه خود دست پیدا کنید.

ایرامین کلینیک یکی از بهترین کلینیک های زیبایی در تهران و مجموعه متشکل از پزشکان متخصص و فوق تخصص پوست و مو با سالها تجربه ی درخشان در زمینه های مختلف، و جراحی های زیبایی مانند جراحی بینی است.

ahmet gurhan dulgar 25052022 0020 رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی
ahmet gurhan dulgar 30072022 0004 رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی بدون جراحی چیست؟

یکی از راه های زیباسازی بینی که کم خطر و سریع انجام می شود، رینوپلاستی بدون جراحی است. این روش برای افرادی که شرایط عمل جراحی را ندارند و یا از آن می ترسند، بسیار مناسب است. زیبایی بینی بدون جراحی به روش های زیر انجام می شود.

 • تزریق فیلر
 • تزریق بوتاکس
 • لیفت بینی با نخ
 • پلاسماجت بینی

البته این روش های بدون جراحی برای افرادی که دارای مشکلات زیر در بینی هستند، مناسب است.

 • افرادی با نوک بینی افتاده
 • افرادی که در بینی غیرقرینگی و فرورفتگی دارند.
 • افرادی که انحراف نوک بینی دارند.
 • افرادی با پل بینی کوتاه یا فرو رفته
 • افرادی که بر روی بینی آنها قوز وجود دارد.
 • افرادی که بینی آنها قبلا جراحی نشده

این روش ها، همگی روش هایی با ماندگاری کوتاه مدت هستند و افراد باید مدام این روش ها را تکرار کنند؛ اما رینوپلاستی با جراحی، یک روش با ماندگاری دائمی است.

بینی در مشهد 5 رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی

رينوپلاستي بيني گوشتي چگونه است؟

در عمل رینوپلاستی نوع پوست بسیار مهم است و در نتیجه عمل تاثیر بسزایی دارد. برخی از افراد دارای پوستی ضخیم هستند که در اصطلاح به آن بینی گوشتی گفته می شود. در جراحی این نوع بینی، کار روی بافت قسمت سخت بینی یعنی استخوان و غضروف صورت انجام می شود و پوست صورت دستکاری نمی شود.

رینوپلاستی بینی استخوانی چگونه است؟

بینی های استخوانی پوستی ظریف و انعطاف پذیر دارند. عمل رینوپلاستی بر روی این بینی ها راحت تر از بینی های گوشتی است و نتیجه نیز زودتر مشاهده می شود. البته در این عمل اشتباه پزشک نیز زودتر به چشم می خورد؛ بنابراین دقت و ظرافت پزشک در انجام عمل بسیار مهم است.

8745 رینوپلاستی یا عمل جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی بسته چیست؟

عمل رینوپلاستی بسته یک نوع جراحی زیبایی بینی بدون ایجاد برش های خارجی است. در این عمل زیبایی، عمل از طریق حفره های بینی انجام می شود و برشی در بیرون صورت ایجاد نخواهد شد.

بسیاری از جراحان عمل رینوپلاستی باز (عمل با ایجاد برش) را به عمل رینوپلاستی بسته ترجیح می دهند. این پزشکان اعتقاد دارند که در جراحی رینوپلاستی بسته دقت عمل کمتر بوده و عمل دشوارتر است.

البته جراحی بسته یک مزیت بزرگ دارد و آن این است که ساختارهای عملکردی و نگهدارنده بینی دستخوش تغییرات نمی شوند.

پس از جراحی بینی چه مواردی را باید رعایت کنید؟

افراد بعد از عمل رینوپلاستی باید مراقبت های لازم را انجام دهند تا بتوانند بهترین نتیجه را از این عمل زیبایی بگیرند. ازجمله مراقبت های بعد از عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • خودداری از کشیدن سیگار یا هر دخانیات دیگری
 • خودداری از بلند کردن وسایل سنگین و فعالیت های ورزشی سخت
 • عدم ایجاد فشار بر روی بینی
 • توجه به چگونگی خوابیدن؛ فرد باید به شکلی بخوابد که سر بالاتر از بدن قرار گرفته و فشاری به بینی وارد نشود.
 • رژیم غذایی سالم

و…

سوالات متداول درباره عمل رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی چقدر طول می کشد؟

عمل زیبایی بینی معمولا 1 تا 2 ساعت طول می کشد که در مواردی ممکن است زمان بیشتری هم برای انجام عمل لازم باشد.

عوارض طبیعی بعد از عمل رینوپلاستی کدامند؟

بعد از عمل، احتمال بروز کبودی و تورم در اطراف چشم و بینی وجود دارد؛ همچنین ممکن است که فرد سردرد، خشکی بینی یا خونریزی بینی داشته باشد که این عوارض طبیعی بوده و به مرور از بین خواهند رفت.

بینی های استخوانی برای عمل رینوپلاستی مناسب هستند یا بینی های غضروفی؟

معمولا عمل رینوپلاستی بر روی هر دو نوع بینی انجام می شود؛ اما بینی های استخوانی دوره نقاهت کوتاه تری داشته و عمل راحت تری دارند.

اشتراک گذاری:

نوشته های مرتبط

زاویه سازی صورت
داشتن ظاهری زیبا و چهره ای متناسب امروزه به دغدغه بسیاری از خانم ها و آقایان مبدل شده است. جزئیات ظریف چهره، زوایا و فرم سه بعدی آن همگی در تمایز
انواع روش های پیکرتراشی
عمل پیکرتراشی چیست و چگونه انجام می شود؟ انواع روش های پیکر تراشی کدامند؟ آیا پیکر تراشی بدون جراحی ممکن است؟ هزینه پیکرتراشی و …
لیفت صورت و انواع روش های لیفتینگ
افراد مختلف با بالا رفتن سن دچار تغییراتی در چهره شده که شامل افتادگی پوست و پیدایش چین و چروک روی آن می‌شود. این علائم در دوران پیری بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *