پروتز سینه چیست + پاسخ به سوالات متداول

جراحی پروتز سینه تنها راه مناسب و علمی برای بزرگتر کردن سینه در زنان است. گول تبلیغات کرم ها و پودرهای افزایش حجم را نخورید! برجستگی سینه ها در زیبایی اندام زنان تاثیر بسیار زیادی دارد . از این رو افرادی که از فرم و سایز سینه های خود ناراضی هستند، با این روش به حجم دلخواه شان در ناحیه سینه می رسند.

طی این جراحی اندازه سینه ها حجیم می شود و فرم و سایز دلخواه تا حد امکان روی سینه ها پیاده سازی می شود. کلینیک ایرامین با بیش از 10 سال سابقه این عمل را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پروتز سینه چیست؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که زیبایی و قرینگی سینه ها را مختل می کند. همانطور که میدانید زیبایی سینه ها در زیبایی اندام خانم ها تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین منظور برای بازیابی حجم از دست رفته، جراحان عمل پروتز سینه را پیشنهاد می دهند.

در این عمل یک بافت خارجی و مصنوعی برای اصلاح فرم و اندازه سینه ها به عنوان پروتز در ناحیه سینه قرار داده می شود. این پروتز به بدن آسیبی وارد نمی کند و باعث زیباتر شدن سینه ها می شود. از این رو اعتماد به نفس بانوان تا حد زیادی افزایش می یابد و از نتایج طبیعی این جراحی لذت می برند. 

چه کسانی می توانند از پروتز سینه استفاده کنند؟

به طور کلی تمام خانم هایی که می خواهند سینه های خوش فرم و زیبایی داشته باشند، می توانند این جراحی را انجام دهند. خانم هایی که طی تصادفات، کاهش وزن های شدید، شیردهی، بیماری های مختلف نظیر سرطان پستان، بالا رفتن سن، ژنتیک و… حجم سینه های خود را از دست می دهند، می توانند از این روش جراحی کمک بگیرند.

در این روش فرم سینه ها اصلاح می شود و طبق نظر بیمار و جراح مربوطه؛ اندازه و سایز آن تغییر خواهد کرد. این جراحی تاثیر زیادی در زیبایی ظاهری خانم ها دارد. بنابراین تمام خانم ها حتی کسانی که سرطان پستان را پشت سر گذاشتند، می توانند از جراحی پروتز سینه برای اصلاح فرم و اندازه سینه هایشان کمک بگیرند.

تزریق چربی سینه و پروتز سینه 768x576 1 پروتز سینه چیست + پاسخ به سوالات متداول


انواع پروتز سینه از نظر حجم

پروتز سینه از بُعدهای مختلف به چند دسته تقسیم می شود. اول از همه باید آن را از نظر حجم دسته بندی کنیم. به طور کلی از نظر حجم پروتز به سه دسته تقسیم می شود؛ کم حجم، زیاد و خیلی زیاد. با توجه به خواسته بیمار، تشخیص پزشک و شرایط و وضعیت جسمی او یکی از این پروتزها برای جراحی انتخاب می شود.

بعضی از بیماران تاکید دارند ظاهر و فرم سینه هایشان کاملا طبیعی باشد. در حالی که بسیاری دیگر می خواهند سینه هایشان را به سایز بزرگتری برسانند.

انواع پروتز سینه از نظر ظاهر

پروتز سینه از نظر ظاهری به دو دسته مختلف تقسیم می شود؛ سینه گرد و اشکی. سلیقه و خواسته بیمار در تعیین نوع پروتز از نظر ظاهر دخیل است. اما در نهایت پزشک باید با توجه به آناتومی بدن بیمار نوع پروتز مناسب را تشخیص دهد. پس حتما در انتخاب نوع پروتز از نظر فرم، به نظر پزشک اعتماد کنید.

سینه گرد

db6d2c2e b232 44c8 a852 0f18143e5c16 1280x720 1 پروتز سینه چیست + پاسخ به سوالات متداول

این فرم سینه بیشتر مخصوص کسانی است که می خواهند ظاهر پستان هایشان گردتر و یکدست تر باشد. پس از جراحی پروتز سینه، حجم تمام قسمت های سینه، به یک اندازه تغییر می کند و سینه مانند یک توپ کاملا گرد می شود. به این نوع پروتز، هالییوودی هم گفته میشود.

البته در این نوع پروتز سینه ها بافت نرم تر و البته خوش فرم تری پیدا می کنند. در این نوع پروتز در صورتی که مشکلی پیش بیاید، با یک جراحی بسیار ساده می توان مشکل را برطرف کرد. 

سینه اشکی

اشکی پروتز سینه چیست + پاسخ به سوالات متداول

پروتز پستان به حالت اشکی، همانطور که از نامش پیداست فرم و ظاهری شبیه به اشک دارد. این نوع پروتز بیشتر مناسب خانم هایی است که سینه های بسیار کوچک یا کم حجمی دارند. البته باید بدانید با استفاده از این نوع پروتز، می توان تقارن بین سینه ها ایجاد کرد و فرم آنها را نیز اصلاح کرد. نتیجه نهایی کاملا شبیه به شکل طبیعی خود سینه خواهد بود و حالت گرد نخواهد داشت.

انواع پروتز سینه از نظر جنس

پروتزهایی که برای سینه در نظر گرفته می شوند، از نظر جنس نیز انواع مختلفی دارند. البته باید بدانید کیفیت مواد این پروتزها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد. اما با توجه به هزینه ای که بیمار برای جراحی پروتز پستان در نظر می گیرد و همچنین تشخیص پزشک از انواع آن استفاده می شود.

پروتز سینه سیلیکونی

این پروتزها که از جنس سیلیکون هستند بافت و حالت ژله ای دارند. به همین علت باید گفت بافت آنها به بافت طبیعی سینه بیشتر شباهت دارد. احتمال چین خوردگی، پاره شدگی و به طور کلی آسیب های این چنینی در پروتزهای سیلیکونی بسیار کم است.

پروتز سینه آب نمکی یا سالین

این نوع پروتز سینه، حالت آب نمکی گرد است. زمانی که پزشک آن را در سینه قرار می دهد، با آب نمک و یا سالین پر می کند تا سینه به سایز و فرم دلخواه برسد. از آنجایی که این نوع پروتزها قبل از قرار گرفتن در سینه خالی هستند، برش های کوچکتری روی سینه ایجاد می شود. همچنین از نظر جنس و کیفیت این نوع پروتزها مقاوم تر هستند. 

پروتز سینه ثابت

این نوع پروتزهای سینه، ظاهر اشکی شکلی دارند. اگر بخواهیم آنها را با سایر پروتزها مقایسه کنیم باید بگوییم در مقایسه با پروتز سیلیکونی ظاهر غیر طبیعی تر و در مقایسه با پروتز سالین ظاهر طبیعی تری دارند. برای قرارگیری این نوع پروتزها در سینه نیاز به برش های بزرگتری است.

مواردی که قبل از عمل پروتز سینه باید به آن توجه کنید

اگر قصد انجام پروتز پستان را دارید باید به یک سری نکات و موارد مهم قبل از انجام آن توجه کنید.

1. 10 الی 15 روز قبل از انجام پروتز پستان، از داروهایی مانند آسپرین، ویتامین ها، داروهای ضد بارداری، مسکن های گیاهی یا شیمیایی و داروهای ضد التهابی مانند کورتون و راکوتان استفاده نکنید.
2. حتما مطابق با دستورات پزشک آزمایشات و چکاپ های لازم قبل از انجام عمل را انجام دهید.
3. اگر بیمار هستید و یا تحت درمان قرار دارید، حتما این موضوع را به جراح اطلاع دهید.
4. خانم هایی که در دوران شیردهی قرار دارند، نمی توانند پروتز پستان انجام دهند. حتما باید بین 4 تا 8 هفته از پایان شیردهی بگذرد تا بتوان این عمل جراحی را انجام داد. 

عمل پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

طی جراحی پروتز پستان، لیفت و افزایش حجم سینه ها به طور همزمان انجام می شود. در این عمل جراحی زیبایی، در ابتدا پوست های اضافی اطراف پستان بریده می شوند و سپس سینه ها به سمت بالا کشیده و لیفت می شوند. در این صورت سینه ها از ظاهر زیباتر و گردتری برخوردار می شوند.

به دنبال آن پزشک برش های مناسبی روی سینه ایجاد می کند تا پروتز را درون سینه قرار دهد. سپس با بخیه محل های برش داده شده را می بندد و بیمار باید دوره نقاهت را سپری کند تا بهبود یابد.

انجام این عمل جراحی برای خانم هایی که کمتر از 18 سال سن دارند، ممنوع است و انجام نمی شود. این عمل دارای نتایج رضایت بخشی در خصوص افزایش حجم و اصلاح فرم سینه ها است.

سینه پروتز سینه چیست + پاسخ به سوالات متداول

هزینه عمل پروتز سینه

پروتز پستان یکی از جراحی های زیبایی است که بیمه آن را پوشش نمی دهد. به همین منظور بیمار باید تمام هزینه را پرداخت کند.

هزینه پروتز سینه بطور تقریبی 45 میلیون تومان می باشد اما توجه داشته باشید باید با مراجعه حضوری و پس از معاینه و مشورت با پزشک هزینه را جویا شوید. به طور کلی هزینه انجام آن به موارد زیادی از جمله جنس و نوع پروتز، مرکز درمانی دولتی یا خصوصی، شرایط بیمار و… بستگی دارد.

کلام آخر : سلامت و زیبایی شما از هر چیز دیگری برای ما با ارزش تر است. پس آن را به دستان توانمند جراحان توانمند کلینیک ایرامین بسپارید. پزشکان تیم ایرامین متخصص و باتجربه در زمینه انجام عمل های جراحی از جمله پروتز پستان هستند که عمل زیبایی پستان را به نحو احسن انجام خواهند داد.

7 توصیه مهم بعد از انجام پروتز سینه

1. از دستکاری کردن جای زخم و بخیه ها اکیدا خودداری کنید. در صورتی که برای عمل از بخیه های جذبی استفاده نشده است، 5 تا 7 روز پس از عمل برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه کنید.

2. بهتر است تا یک هفته فقط استراحت کنید و از انجام کارهای روزمره و سایر فعالیت هایتان خودداری کنید.

3. دو الی سه ماه پس از انجام این عمل، از فعالیت های سنگین ورزشی یا دویدن و یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

4. ترجیحا باید مراقب وزن خود باشید و کاهش یا افزایش ناگهانی وزن نداشته باشید.

5. تا یک سال از انجام سولاریوم یا آفتاب گرفتن خودداری کنید.

6. در صورتی که پس از عمل درد و تورم زیادی داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.

7. تا یک ماه پس از عمل هرگز روی سینه و شکم خود نخوابید و به آن هیچ فشاری وارد نکنید.

اشتراک گذاری:

نوشته های مرتبط

زاویه سازی صورت
داشتن ظاهری زیبا و چهره ای متناسب امروزه به دغدغه بسیاری از خانم ها و آقایان مبدل شده است. جزئیات ظریف چهره، زوایا و فرم سه بعدی آن همگی در تمایز
انواع روش های پیکرتراشی
عمل پیکرتراشی چیست و چگونه انجام می شود؟ انواع روش های پیکر تراشی کدامند؟ آیا پیکر تراشی بدون جراحی ممکن است؟ هزینه پیکرتراشی و …
لیفت صورت و انواع روش های لیفتینگ
افراد مختلف با بالا رفتن سن دچار تغییراتی در چهره شده که شامل افتادگی پوست و پیدایش چین و چروک روی آن می‌شود. این علائم در دوران پیری بیشتر …

نمونه کار های کلینیک ایرامین

زیباجویانی که به هدف خود رسیدند
ژنیکوماستی
اصلاح گوش برجسته
ابدومینوپلاستی

مشاوره رایگان

اگر در زمینه های زیبایی سوالی دارید‌، برای دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *