اوتوپلاستی یا اصلاح گوش برجسته + راهنمایی کامل

اوتوپلاستی

اوتوپلاستی(Otoplasty) یا جراحی گوش، یکی از روش‌های شناخته شده برای ترمیم و زیبایی گوش است. اوتوپلاستی یکی از زیر مجموعه‌های جراحی پلاستیک می‌باشد که باید زیر نظر جراحان پلاستیک انجام شود. جراحی بازسازی گوش با هدف ترمیم انجام شود هدف از این عمل تغییر شکل، موقعیت، بهبود فرم و برجستگی گوش است. اصلاح حتی جزئی‌ترین تغییرات باعث بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس فرد شود.

oto2 اوتوپلاستی یا اصلاح گوش برجسته + راهنمایی کامل

کاندیدای مناسب برای عمل اوتوپلاستی

 • کسانی که در زمان تولد گوش‌های بسیار کوچکی دارند(گوش میکروتیا) و به اندازه کافی رشد نکرده‌اند.
 • گوش ماکروتیا (کسانی که دارای گوش‌های بسیار بزرگ هستند.)
 • افرادی که دارای گوش‌های بیرون زده هستند و مشکلاتی شنوایی و ظاهر بدی در چهره فرد ایجاد می‌کند.( گوش ویلدرموت)
 • نوزادانی که از بدو تولد دارای نقایص مادرزادی گوش هستند که با بالا رفتن سن بیشتر نمایان می‌شود.
 • کسانی که گوش استال دارند گوش‌هایی که به طور غیر طبیعی  به شدت تاخورده اند.
 • این شکاف معمولا در قسمت لاله گوش بوده و به صورت فرو رفتگی نمایان شده است.
 • بیماران در زمان تولد لاله گوش ندارند.
 • افرادی که بر دچار آسیب دیدگی و شکستی در ناحیه گوش می‌شوند می‌توانند به راحتی مشکل خود را با اتوپلاستی رفع کنند.

سن مناسب برای انجام عمل

اوتوپلاستی در سنی که غضروف گوش به اندازه کافی پایدار شده باشد، تا بتوان آن را اصلاح کرد، انجام می‌شود. معمولاً بعد از 5 سالگی به بعد تا بلوغ سن مناسب برای انجام اتوپلاستی است. در صورتی که بلافاصله پس از تولد با اسپلینت (آتل یا گچ مخصوص) اقدام به اصلاح این مشکل مادر زادی شود، درمان می‌تواند موفقیت آمیز باشد.

اوتوپلاستی

هزینه جراحی گوش

هزینه جراحی زیبایی گوش به تغییراتی که نیاز است برروی گوش انجام شود و هزینه بیهوشی یا بی‌حسی، بستگی دارد. شرکت‌های بیمه اغلب هزینه آن دسته از جراحی‌های گوش را تقبل می‌‌کنند که برای درمان و رفع یک نقص عملکردی گوش مانند مشکل شنوایی انجام می‌شود. در صورتی که عمل جراحی برای اصلاح بدشکلی و یا ناهنجاري مادرزادي گوش باشد، بیمه‌ ممکن است هزینه جراحی اتوپلاستی را پرداخت کند. اگر عمل اوتوپلاستی تنها برای دلایل مرتبط با بهبود زیبایی انجام شود، معمولاً شرکت‌های بیمه از پرداخت هزینه آن خودداری می‌کنند. در این صورت توصیه می‌‌کنیم در مورد جزئیات کامل هزینه‌های جراحی و همچنین روش‌های پرداخت هزینه عمل با جراح خود صحبت کنید.

هزینه‌های جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) عبارتند از:

 • دستمزد جراح
 • هزینه‌های بیمارستان یا اتاق عمل
 • هزینه‌های بیهوشی یا بی‌حسی
 • تجویز دارو
 • بانداژ‌های نگهدارنده
 • آزمایش‌ها
dr3 اوتوپلاستی یا اصلاح گوش برجسته + راهنمایی کامل
drahmetaydin 13082022 0030 اوتوپلاستی یا اصلاح گوش برجسته + راهنمایی کامل
 

مراحل جراحی

در جراحی ابتدا برای حفظ آرامش و درد نکشیدن بیمار معمولا از بی‌حسی موضعی و بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. جراح زیبایی بهترین گزینه را به شما توصیه می‌کند. تصحیح شکل گوش های برجسته با ایجاد یا افزایش چین آنتی هلیکس ( درست در داخل لبه ی خارجی گوش ) و کاهش اندازه ی غضروف بزرگ شده ی کونکا ( بزرگ‌ترین و عمیق‌ترین تقعر گوش خارجی ) انجام می پذیرد. برش‌های این عمل معمولا در پشت گوش ایجاد می‌شود تا به‌ راحتی قابل مشاهده نباشد. از بخیه های جذبی برای بستن برش‌های ایجاد شده، استفاده می‌شود. نتایج حاصل از عمل بلافاصله بعد از برداشتن پانسمان قابل مشاهده است.

جراحی زیبایی گوش برای افراد گوناگون ماهیتی یکسان اما روش‌هایی کاملا متفاوت دارد. به طور کلی، این نوع نیاز و شرایط بیمار است که تعیین می‌کند چه روشی برای جراحی اتوپلاستی استفاده شده و چه تغییراتی در گوش نیاز است تا اعمال شود.

یکی از شایع‌ترین نوع جراحی زیبایی گوش به صورتی است که قسمت اضافه غضروف برداشته شده و نیز با حذف قسمت‌های اضافه پوست، برآمدگی بیش از حد معمول گوش برطرف شده و گوش نمای زیباتری پیدا می‌کند. در انجام جراحی زیبایی گوش ایجاد ساختار جدید گوش بسیار مهم است. به همین دلیل، به این روش “عمل اتوپلاستی” یا “عمل اتوپلاستی تجدید ساختار” نیز گفته می‌شود.

به طور کلی، در گوش‌های بزرگ و یا دارای انحنای خارج از حد معمول، پزشک متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک، قسمتی از غضروف را برداشته و غضروف باقی‌مانده را با جای‌گذاری در محل مناسب، بخیه می‌زند. این بخیه‌ها داخلی بوده و قابل رویت نیستند. سپس، پوست را در جای خود قرار داده، اضافه آن توسط پزشک برداشته شده و بخیه‌های بیرونی برای بستن برش‌های خارجی انجام می‌شود.

جراحی زیبایی گوش برجسته
جراحی زیبایی گوش در تهران
مدت زمان عمل جراحی:

1 تا 2 ساعت

دوره‌ی نقاهت:

5 تا 7 روز

مدت زمان لازم برای بهبود تورم و مشاهده‌ی نهایی نتیجه‌ی عمل:

2 ماه بعد از جراحی

اشتراک گذاری:

نوشته های مرتبط

زاویه سازی صورت
داشتن ظاهری زیبا و چهره ای متناسب امروزه به دغدغه بسیاری از خانم ها و آقایان مبدل شده است. جزئیات ظریف چهره، زوایا و فرم سه بعدی آن همگی در تمایز
انواع روش های پیکرتراشی
عمل پیکرتراشی چیست و چگونه انجام می شود؟ انواع روش های پیکر تراشی کدامند؟ آیا پیکر تراشی بدون جراحی ممکن است؟ هزینه پیکرتراشی و …
لیفت صورت و انواع روش های لیفتینگ
افراد مختلف با بالا رفتن سن دچار تغییراتی در چهره شده که شامل افتادگی پوست و پیدایش چین و چروک روی آن می‌شود. این علائم در دوران پیری بیشتر …

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *